Через роки до станції "Визнання"

Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту є продовжувачем славних традицій залізничного училища №1 (ЗУ - 1) міста Чернівці, яке було створено за наказом № 33 від 22 лютого 1945 року Головним управлінням трудових резервів при Раді Міністрів СРСР. В березні 1945 року був виданий наказ по Одесько-Кишинівській залізниці про створення в Чернівцях залізничного училища.

10 вересня 1945 року розпочався перший навчальний рік. Було набрано чотири навчальні групи: дві групи з професії «Помічник машиніста тепловоза» та дві групи з професії «Слюсар з ремонту вагонів.» Для цих цілей було виділено приміщення, де було обладнано 6 аудиторій.

Йшли роки, змінювалась назва училища: ЗУ – 1, ГПТУ – 1, ТУ – 4, СПТУ – 14, ПТУ – 14.

На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 13.02.2009 року № 102 «Про вдосконалення мережі професійно – технічних навчальних закладів Чернівецької області» ПТУ – 14 м. Чернівці було перейменовано в Державний професійно-технічний навчальний заклад «Чернівецький професійний ліцей залізничного транспорту». Змінювалась і матеріально-технічна база ліцею.

В ліцеї здійснюється підготовка робітничих кадрів за державним замовленням підприємств, установ, організацій, роботодавців та службою зайнятості на основі наявних ліцензій і в обсязі, визначеному ними.

За період свого існування в ліцеї підготовлено понад 28 тисяч висококваліфікованих робітників для господарського комплексу України.


Традиційним, протягом останніх років, стало проведення конкурсів: “Красуня ліцея”, “Кращий слюсар ліцея”, “Кращий токар ліцея”, “Кращий електрозварник ліцея”; вечорів відпочинку: “Дари осені”, зустріч Нового року, “Козацькі забави”, “Вклонімося великим тим рокам” (До дня Перемоги). Окрім того, проводяться благодійні акції, відкриті години, дні відкритих дверей.

В гуртожитку досвідчені вихователі турботливо опікуються вихованцями – вчать багатьох життєвих мудрощів. Тут учні знаходять собі заняття до вподоби в гуртках художньої та технічної творчості, клубах за інтересами.

В спортивній залі, на спортмайданчиках, залі атлетичної гімнастики кваліфіковані тренери-педагоги проводять заняття у секціях з футболу, баскетболу, волейболу і атлетичної гімнастики.

Кiлькiсть переглядiв: 2055

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.